Nowe forum zespołu Skaldowie
Wydarzenia, koncerty, płyty, fani i inne

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-12-02 17:17:13

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 78.0.3904.108

Zlot 2020 Informacje i zapisy

Ryszard Majewski prosił o zamieszczenie następujacej informacji o planowanym zlocie co czynię...

XV jubileuszowy Zlot Fanów SKALDÓW  8-10 maja 2020 roku w PUCKU

Zlot rozpoczynamy w dniu 8 maja o godz.17.30,
w programie liczne atrakcje i niespodzianki.

Zapisy uczestnictwa  do dnia 20 grudnia 2019 roku, po tym terminie nie zapewniamy noclegu w miejscu zlotu.
wpisowe: 125zł /od osoby
wpłatę należy dokonać w termine do 20 grudnia 2019 roku.
na konto/adres e-mail'owy: https://zrzutka.pl/phzv3w.

kontakt z organizatorem poprzez e-mail'a:  zlotpuck.2020@gmail.com
lub telefonicznie: 570 741 979

Pozdrawiam Ryszard Majewski

Offline

#2 2019-12-02 17:52:38

Jacek Andrzej z Krakowa
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-20
Liczba postów: 22
WindowsFirefox 70.0

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

No to trochę za późno ten anons... Rok 220 bowiem dawno już zniknął w pomroce dziejów. Na południowym wybrzeżu Bałtyku w miejscu gdzie obecnie Puck, pojawiali się wtedy, co najwyżej, normańscy wojownicy, zwani popularnie Wikingami, siejąc strach i przerażenie nielicznych tubylców. W centrum ówczesnego świata, w Rzymie, panował wtedy cesarz imperator Marcus Aurelius Antoninus Augustus, przez Greków zwany Heliogabalem. I nie był to dobry czas dla naszej cywilizacji. Ku końcowi chyliła się epoka pryncypatu, nadchodził dominat.
A propos, gdyby to jednak miało dotyczyć roku 2020, to przydałyby się jeszcze informacje tak podstawowe, jak np. szacowany całościowy koszt pobytu. Bo to chyba nie suma 125 zł.? Bowiem, o wiele wcześniej było podane, że nocleg będzie kosztował ok. 50 zł. A więc razy dwa to 100 zł. Rozumiem, że jeszcze jakieś wyżywienie - ale czy 25 zł. wystarczy? Nie sądzę. Tym bardziej, że za progiem czai się inflacja, więc... może jeszcze co nieco informacji na temat, zanim zaczniemy podejmować decyzje.  [dblpt])

Offline

#3 2019-12-03 06:39:17

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 78.0.3904.108

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

Odpowiedż od organizatora...
Zakwaterowanie w HOM Puck, na razie dalej zamówione i aktualne.
Program - przedstawię wkrótce.
Aktualnie  koszt kształtuje się na poziomie ok.300-350zł od osoby. I bedzie to całkowity koszt.
W tym wliczony jest pobyt 2 dniowy w ośrodku HOM, w cenie pokój dwuosobowy z łazienką wraz ze sniadanie i obiadokolacja oraz kilka atrakcji i niespodzianek.
W kosztach wliczone są również: warsztaty w manufakturze szkła, bilet wstepu do muzeum i opłata przewodników, rejs po zatoce i  kilka niestandardowych niespodzianek.
Nie planuję żadnych dodatkowych dopłat.
Jeszcze do końca nie mam wszystkich zapiętych spraw, ale optymalizuję w kierunku obniżenia kosztów szukając sponsorów.
Na koniec stycznia muszę mieć zapięty program z budżetem.

Offline

#4 2019-12-04 19:23:13

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 78.0.3904.108

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

78490517_10217164901416368_3079631786209181696_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_eui2=AeF-95RAnB7dsoLzmynfTY5zSBG7XTxAJ_40JIBTomCX12urpq15MGWLgBexYEhjl6n1SvAIywo99g7RGUAAievs3l8EWxfpKVO2e52flbWnog&_nc_ohc=LDJitnKIku8AQkiTMtAOXMjeQVbmqkn4JbHuBquXu8CJj2pvfwdyOqwzw&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a9a43b57c4279602c2379e1beaa32c91&oe=5E3EFFBB
Krótki Program  XV JUBILEUSZOWEGO ZLOTU FANÓW ZESPOŁU SKALDOWIE. w Pucku.
piątek,  8.maja.2020- Dzień Kaszubski
sobota, 9.maja.2020 - Dzień Morski/Pucki
niedziela,  10.maja.2020 - zakończenie Zlotu
Aktualnie  koszt kształtuje się na poziomie ok.300-350zł od osoby. I bedzie to całkowity koszt, nie planuję żadnych dodatkowych dopłat.
W tym wliczony jest pobyt 2 dniowy w ośrodku HOM,
W cenie:
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z łazienką,
śniadanie i obiadokolacja,
atrakcje i niespodzianki. (m.in.: warsztaty w manufakturze szkła,  obsługa przewodnika przy zwiedzaniu miasta oraz wstęp do muzeum, rejs po zatoce oraz kilka niespodzianek niestandardowych ).
Jeszcze do końca nie mam wszystkich zapiętych spraw,
ale optymalizuję w kierunku obniżenia kosztów szukając sponsorów.
Zaliczkę 125zł płatną do 20 grudnia 2019 roku.
adres internetowy wpłaty: https://zrzutka.pl/phzv3w.
lub  na konto bankowe po konsultacji z organizatorem (zlotpuck.2020@gmail.com lub  telefonicznie 570 741 979).
Pytania do zlotu proszę kierować  na adres:: zlotpuck.2020@gmail.com lub  sms'em albo telefonicznie 570 741 979

Offline

#5 2019-12-05 21:16:14

Marcin_SuchaBesk
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-06
Liczba postów: 27
Windows 7Firefox 70.0

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

Nasuwa mi się parę uwag, o których chciałbym napisać, choć może nie powinienem, ale cóż - już taki mam parszywy charakter, że lubię poruszać sprawy być może drażliwe [dblpt])

Naprawdę nie chciałbym, by to, co napiszę, było odebrane jako krytyka, choć - znając życie - pewnie tak będzie. Jako człowiek zajmujący się zawodowo organizacją imprez grupowych, pewnie jak mało kto (pomijając Jarka, który zjadł na tym zęby całe życie oraz Klaudka i Krzyśka, którzy sami w to dobrowolnie wdepnęli, Klaudek na całego, a Krzysiek na skaldowsko ;-) ) rozumiem, ile czasu, nerwów i zachodu kosztuje zorganizowanie czegoś takiego, jak zlot. Więc naprawdę chylę czoła zarówno przed Organizatorem naszego przyszłorocznego spotkania, jak i jego poprzednikami. Jednak mam pewne wątpliwości co do niektórych spraw. Mam wątpliwości, czy organizatorzy nie biorą na siebie... więcej niż jest to tak naprawdę konieczne. A poprzedników wymieniłem nie bez powodu, bo to, o czym chcę napisać, to nie jest jakaś nowość, to proces który trwa już od dawna.

Czasem warto wrócić do źródeł, tak jak robiły to średniowieczne zakony, w których co jakiś czas następowały reformy związane z faktem, że praktyka i życie doprowadzały do tego, że w miarę upływu czasu działalność, jaką prowadziły, coraz bardziej oddalały się od pierwotnej reguły ;-) Nie mam zamiaru stawać się Robertem z Molesme czy Bernardynem z Sieny "zakonu skaldowskiego" i zakładać jego obserwanckiej gałęzi, jednak przypomnę, że ideą naszych spotkań było właśnie... wspólne spotkanie. Chodziło o to, żeby raz w roku ze sobą pobyć, porozmawiać - przede wszystkim o muzyce, choć oczywiście niekoniecznie tylko o niej, napić się wspólnie piwa w gronie innych fanów, w każdym razie - zajmować się SOBĄ wzajemnie.
Bardzo szybko jednak w zloty wtargnęło coś, co wcale nie było planowane - obecność Skaldów. Sam zresztą byłem tego współwinowajcą. W każdym razie "starsi zlotowicze" pewnie pamiętają, że od pewnego momentu jednym z najważniejszych pytań stawianych przed organizatorami zaczęło być: "A będą Skaldowie? A będzie koncert?" i całkiem niemało osób od twierdzącej odpowiedzi na to pytanie w ogóle uzależniało swoje przybycie na imprezę. A przecież to nie o to miało chodzić. Główną ideą zlotów było spotkanie NAS, fanów, ze SOBĄ - a nie ze Skaldami. Mi np. dużo bardziej na zlotach brakowało Danuśki niż Skaldów [dblpt]D Oczywiście, jeśli byli Skaldowie - to super, ale to zawsze miał być tylko ewentualny rewelacyjny dodatek, a nie istota rzeczy. Takie więc było pierwsze "wypaczenie" zlotowe, jednak w sumie było to "wypaczenie" pozytywne, bo przecież w żadnym razie nie zmieniało ono tego, co było głównym tematem tych spotkań i co wszystkich nas łączy - a tematem tym była zawsze muzyka Skaldów.

Ale pojawiło się i drugie "wypaczenie" - i to jest właśnie to, o czym chcę pisać. Otóż mam wrażenie, że od co najmniej kilku lat na zlotach jest coraz mniej wspólnego spotkania, a coraz więcej... turystyki i krajoznawstwa [dblpt]) W sumie można rzec, że diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni, bo także to zainicjował nie kto inny, jak Leśniakiewicz. Przecież na naszym pierwszym zlocie poszliśmy na spacer po Suchej i zwiedzaliśmy zamek. Tyle tylko, że nieco inne były proporcje - zwiedzanie trzy-cztery godziny (i to tylko dla tych, którzy naprawdę chcieli), a potem - rozmowy, biesiada i muzyka Skaldów - kilkanaście godzin. Od pewnego czasu punkt "wycieczka" stał się na naszych zlotach wręcz standardowy. W zasadzie to może nawet nie być porządnego sprzętu do odtwarzania muzyki, ale wycieczka - musowo. Drugi dzień zlotu to już praktycznie zawsze śniadanie, minimum półdniowe zbieranie materiałów do magazynu "Poznaj Swój Kraj", potem odpoczynek (bo niektórzy bywają nieźle wykończeni nadmiarem wrażeń) i na to, co powinno być podstawą naszych spotkań, zostaje tak naprawdę jeden wieczór. Dla tych, co zwykli wcześnie chadzać spać, dosłownie kilka godzin...

Kochani, ci, co mnie znają, wiedzą, że turystyka to moja pasja i niemal całe życie. Ale na wszystko jest miejsce i czas. Tydzień temu pojechałem na dwa dni do Łodzi tylko po to, żeby od podszewki poznać każdą cegłę, która wyszła spod ręki Scheiblerów i Poznańskich, a rok temu na zlocie tylko czekałem, kiedy wreszcie siądziemy z częścią z Was w Manufakturze na piwie/obiedzie i POGADAMY. Zresztą, jako że z natury jestem bezczelnym chamidłem [dblpt]D, już wcześniej sobie siadłem w ogródku na Piotrkowskiej przy piwku i dołączyłem do grupy później, widząc, jak niektórzy, bez porównania bardziej kulturalni ode mnie, cierpią i czekają, kiedy wreszcie pan przewodnik ich wypuści. Teraz widzę, że w programie przyszłorocznego zlotu są rejs, muzeum, warsztaty, zwiedzanie miasta i wygląda na to, że to już przez dwa dni, a nie jeden. Co więcej - jeśli dobrze rozumiem, cena Zlotu jest jedna i zawiera w sobie to wszystko, a nie jak dotąd, gdy płatne wycieczki odbywały się dopiero wtedy, gdy zgłosiła się odpowiednia liczba chętnych osób. W tej sytuacji - obym był złym prorokiem - ale widzę takie niebezpieczeństwo, że część fanów, których kompletnie nie interesuje zwiedzanie ani inne "atrakcje towarzyszące", w ogóle może zrezygnować z przyjazdu na zlot...

Nie wiem, jakie jest Wasze zdanie na ten temat, ale może naprawdę warto zastanowić się nad tym zagadnieniem? Nie tylko w kontekście przyszłorocznego spotkania, ale i kolejnych, bo - jak zaznaczyłem wcześniej - to jest tendencja trwająca już czas jakiś i rozwijająca się. Czy naprawdę o to nam chodzi na zlotach? Także ze względu na organizatorów ich kolejnych edycji, bo - sądzę, że Jarek zgodzi się ze mną w tej kwestii - przy organizacji takich imprez najwięcej czasu, stresu i nieprzespanych nocy kosztują sprawy związane z dograniem wszelkich historii noclegowo-wyżywieniowych, ale jak się do tego dołoży autokary, przewodników, bilety, jakieś godziny wstępów, na które nie wolno się spóźnić i do tego jeszcze błagania do Niebios o pogodę, to te wszystkie stresy i trudności rosną co najmniej dwukrotnie! I po co? Jestem całkowicie pewien, że każdy uczestnik jakiegokolwiek zlotu, który będzie miał zapewniony nocleg, łazienkę, śniadania i obiadokolację, a do tego miejsce, w którym można spokojnie pogadać i sprzęt, na którym można posłuchać muzyki, będzie bardzo zadowolony, nawet gdyby nie było ŻADNEJ wycieczki i ŻADNYCH innych dodatkowych atrakcji. Ba, powiem więcej - ważniejsze jest to, żeby można było w obiekcie siedzieć swobodnie do późnej nocy, nie obawiając się ciszy nocnej i to, żeby... było gdzie blisko kupić piwo.
Bo - naprawdę... Jeden uwielbia góry, inny morze; jeden siedzi non stop na walizkach, dla kogoś innego wyjazd na zlot jest jedynym wyjazdem z domu w roku; jeden kocha zabytki, a inny krzyżówki; jeden jest Prawdziwym Patriotą, a inny Targowiczaninem [dblpt]D A WSZYSTKICH nas, bez wyjątku, łączy tylko jedno - fascynacja muzyką Skaldów. Pamiętajmy o tym [dblpt])

Zresztą - jeśli jest dużo czasu na to, by go spędzić ze sobą razem w towarzystwie tej muzyki, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by w przerwach w "skaldowaniu" część osób wyszła na papierosa, inna grupka poszła pozwiedzać miasto (dlaczego nie?), a niektórzy - ucięli sobie popołudniową drzemkę. Trzy dni - choć niepełne - to jednak całkiem sporo czasu. O ile poświęcimy je SOBIE, a nie "realizacji programu"...

Offline

#6 2019-12-10 13:03:38

Jacek Andrzej z Krakowa
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-20
Liczba postów: 22
WindowsFirefox 71.0

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

Wielkie to szczęście, kiedy wśród szarego błota,
znajdziesz czasem kamyczek, ze szczerego złota.
Lecz o wiele większe szczęście, gdy w tak wielkim tłumie,
znajdziesz gdzieś człowieka, który Cię zrozumie...  [dblpt])

Offline

#7 2019-12-11 17:54:44

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 78.0.3904.108

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

Wiadomość od Ryśka Majewskiego...

Zlot w Pucku zaproponowany jest w formie LIGHT.
gdzie uwzględniłem
w piątek - NOCNE GRANIE MARKÓW NOCNYCH do samego świtu.
planowane spotkanie z kulturą kaszubską to zaledwie 2  godziny, ale w spsób przystepnej zabawy - gdzie każdy będzie mógł zażyć tabaki, zagrać na skrzypcach diabelskich, czy pośpiewać hymn kaszub. Całość w oprawie gawedziarza folkloru kaszubskiego.
w sobotę - dzielimy się na trzy grupy (max.ok.20 osobowe)  i naprzemiennie bierzemy udział w
rejsie po zatoce puckiej do torpedowni z okresu II wojny światowej; na statku będzie możliwość zakupu np.piwa
Manufaktura szkła artystycznego ( https://www.dzieckowpodrozy.pl/manufakt … -atrakcje/  ) - to nie tylko można zobaczyć wyroby rękodzieła, ale też wziąść udział w warsztatach, dodatkowo w pomieszczeniach budynku można wypić piwo, kawę, zjeść pyszne lody i obiad   
zwiedzaniu zabytków miasta Pucka i muzeum; wszystko z wspaniałym przewodnikiem 
Wszytko w promieniu  2- 4 km od miejsca stałego zakwaterowania - HOM (https://www.hompuck.org/nowy-obiekt-domu-zeglarza/),
a wieczorem - może niespodzianka, a może ......
w niedzielę - spacer wzdłuż brzego na promenadzie i wspólna kawa w restauracji na molu i  wyjazd.

DODATKOWO dla chętnych zapraszam na oglądanie uroków wschodu słońca nad morzem, zarówno w piątek jak i w niedzielę
więc czasu między planowanymi spotkaniami z kulturą, historią i zwyczajami Kaszub będzie mnóstwo, trzeba tylko chcieć znależć czas i uczestniczyć w XV JUBILEUSZOWYM ZLOCIE.

Zastrzegam sobie jako organizator prawo do wprowadzenia zmian.
Kontakt ze mna - Ryszard Majewski- e-mail: zlotpuck.2020@gmail.com,

Offline

#8 2019-12-16 20:51:14

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 79.0.3945.79

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

UWAGA! Wpłaty zaliczki za zlot (do 20 grudnia br.) proszę wyłącznie kierować na konto:
Agata Majewska nr: 92 1140 2004 0000 3102 7530 4446

Offline

#9 2020-03-02 15:33:35

Jacek Andrzej z Krakowa
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-20
Liczba postów: 22
WindowsFirefox 73.0

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

UWAGA - Ponieważ wiele osób uczestniczących w tegorocznym majowym zlocie, chce się wybrać na wybrzeże na dłużej, szczególnie ci z południa kraju, aby nie jechać przez całą Polskę na trzy (a właściwie dwa) dni, to proponujemy wcześniejsze spotkanie, tych co będą mogli i będą chcieli, nieopodal na półwyspie helskim w miejscowości HEL. My (jest już kilka osób) dotrzemy tam 5 maja (wtorek) późnym wieczorem. Więc przez dwa dni (6-7 maja) będziemy mogli pobyć ze sobą w trochę mniejszym gronie. A 8 maja, przed południem, wyruszymy do Pucka na zlot.

Offline

#10 2020-03-12 15:09:26

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 80.0.3987.132

Odp: Zlot 2020 Informacje i zapisy

Organizator zlotu Rysiek Majewski pyta wszystkich, czy w związku w obecną sytuacją nie przenieś zlotu na późniejszy termin?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
widzowie - twojeseriale - forumtestxd - 3asp6kwidzyn - polskiserwerplay